גירושין

ישנם קשרים שלא ניתנים עוד להחייאה. אם בן זוגכם נחוש בדעתו להתגרש, אם אתם פרודים, אם ברור לכם כי המחלוקות ביניכם לבין בן זוגכם אינן ניתנות לגישור, אם עמוקה התהום שנפערה בינכם, כדאי וחכם לנסות להכיר במציאות; ולהתכונן משפטית, למרות הקושי הנפשי העצום, גם למצב של גירושין.

כדאי לזכור כי לעולם אין תיק גירושין אחד דומה לאחר, אין נוסחה אחת מנצחת, אין שום דרך לדעת איך מתגרשים "הכי נכון" לכן, עצות של קרובים ויועצים למיניהם, אנשים שחוו "בדיוק" את אותה חוויה; לא רק שלא יועילו לכם, אלא שאותן עצות, עלולות לגרום לכם לנזק בלתי הפיך

המחוקק בישראל קבע כי כל הליך גירושין בן יהודים יכול למעשה להתנהל בכל אחת מהערכאות משפטיות הבאות: בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני (אשר לו סמכות ייחודית בענייני גט). לשתי ערכאות אלה נתונה סמכות מקבילה לדון בתביעות בין בני זוג, אך חלים עליהן חוקים והלכות משפטיות אשר לא אחת למרבה האבסורד עומדים בסתירה מוחלטת זה לזה. בשל מצב מיוחד זה, נוצר מצב משפטי מורכב ומסובך .חוסר הבנה בסיסי של ההליך, חוסר תשומת לב, השתהות, עלולים לחרוץ את דינו של התיק ולכפות עליך תוצאות לא רצויות ולעיתים הרסניות. 

ייעוץ משפטי בתחילת ההליכים יכול לחסוך כסף רב בהמשך. יובהר כי פגישת ייעוץ משפטי אינה מובילה בהכרח לנקיטת הליכים משפטיים. ניתן להתייעץ לגבי הסיכונים והסיכויים , הזכויות, לקבל הבהרות שיעזרו לך לקבל את התמונה הכוללת. וכשכל הנתונים והעובדיות יהיו פרושים לפניך  יהיה לך קל יותר לקבוע יעדים ולהתנהל בתבונה עד להשגתם.

** הטקסט כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים

*** דברי ההסבר המפורטים לעיל פורטו באופן חלקי וכללי ובשום מקרה אין לראות בהם את נוסח החוק.

**** הכתוב לעיל לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, ובכל מקרה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה לצורך קבלת ייעוץ בדבר זכויותיכם ע"פ הדין

 
info@ofraabulafia-law.com
משרד: המלאכה 2/א, איזור התעשיה, רעננה
טלפון: 09-7743406 פקס: 09-9708018