כמה דיברות ועצות זהב למתגרש/ת

1- השאירו את הילדים מחוץ לסכסוך- לעולם אל תשתמשו בילדיכם ככלי לניגוח בן הזוג, או כאמצעי להשגת מטרות והפעלת סחטנות. זכרי כי לעולם יישאר בן זוגך לשעבר אביהם של ילדיך ובת זוגך לשעבר תישאר אימם של ילדך. שימרו על כבודם של בני הזוג שלכם בעיני ילדכם, חסכו מהם פרטים מיותרים ובכך תחסכו מילדכם שיברון לב, טראומה מיותרת, תסכול והרבה כאב.

2- פנו לקבלת ייעוץ מקצועי- בשום מקרה אין להסתמך על עצות מידידים וחברים "יודעי דבר" ו "|מביני עניין". אינפורמציה שגויה או לוקה בחסר עלולה להוביל לתוצאות קשות מבחינתכם ולא תמיד תוצאות קשות אלו הינן הפיכות.

3- יש להתכונן לקראת הגירושין- יש להחליט ולקבל החלטה מושכלת מה התוצאה המשפטית הרצויה לכם ולפעול להגשמתה.

4- חובה לשמור על חשאיות ודיסקרטיות- אינפורמציה עודפת או חשיפה של אסטרטגיית מאבק גירושין עלולה להסב נזק בלתי הפיך.אין כל צורך לשתף את כל הסובבים בהתלבטויות שלכם, או בדרכי הפעולה בהם החלטתם לנקוט.

5- על מנת להימנע מהפתעות מיותרות עליכם לבצע עבודת הכנה מוקדמת הכוללת איסוף מסמכים וצילום – תדפיסי חשבון מהבנק, אישורים על צבירת זכויות סוציאליות של בן הזוג החל מיום הנישואין, אישורים על כספים המושקעים בחברת השקעות, חסכונות, ניירות ערך, תדפיסי כרטיסי אשראי, נכסי מקרקעין ונכסים פיננסיים מכל סוג שהוא, תלושי שכר של בן הזוג ועוד.

6-   יש לדאוג כי תהיה לך זכות חתימה בחשבון של הבן זוג ורישום שלך כשותפה לחשבון. כן יש לדאוג כי שמך יופיע על גבי הצ'קים, וכן על גבי כרטיסי האשראי.

7- במידה וקיים חשש כי בן זוגך יפעל להברחת כספים מחשבון הבנק, ימשוך כספי חסכונות ויעלימם, יש לפנות לבנק ולבקש בהוראה חד צדדית כי כל חיוב או משיכה החשבון יבוצעו אך ורק לאחר הסכמת שני הצדדים.

8- דאגו מבעוד מועד להעלים אינפורמציה שאינכם מעוניינים כי תגיע לבן זוגכם.

9- חשוב מאוד להקדים ולתפוס סמכות בערכאה המועדפת עליכם להתדיינות: בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. יודגש כי ברגע שבן זוגכם תפס סמכות כדין בערכאה הרצויה לו, לא תוכלו להעביר את הדיון בעניינכם לערכאה האחרת.

10-  זכרו כי צדק, לעיתים קרובות מאוד, הינו רק שם של כוכב לכת, במציאות הדברים נראים למרבה הצער קצת אחרת. נסו להגיע להסכם גירושין הוגן עם בן זוגכם, בשם העבר המשותף שהיה לכם ולמען העתיד, למען ילדכם. התעקשות דווקנית על דברים לא מהותיים, התנהלות אמוציונאלית לא מושכלת עלולה לפגוע בהשגת היעדים אותם הצבתם ואשר חשובים לכם. הליך הגירושין מטבעו הינו טראומתי, קשה ומתיש ויש לדאוג ולסיימו בתקופת זמן קצרה ככל הניתן, תוך השגת יעדים מהותיים אותם הגדרתם מראש, כך ייטב לכם וכך ייטב לילדכם.

הכתוב אינו מהווה בשום מקרה תחליף לייעוץ מקצועי ואינו מהווה ייעוץ מקצועי בשום אופן וצורה.

** הטקסט כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים

*** דברי ההסבר המפורטים לעיל פורטו באופן חלקי וכללי ובשום מקרה אין לראות בהם את נוסח החוק.

**** הכתוב לעיל לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, ובכל מקרה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה לצורך קבלת ייעוץ בדבר זכויותיכם ע"פ הדין

 
info@ofraabulafia-law.com
משרד: המלאכה 2/א, איזור התעשיה, רעננה
טלפון: 09-7743406 פקס: 09-9708018